Książka nasz przyjaciel

5Było to ongiś na początku świata.

Wtedy nie było nieba ani ziemi.

Nieba ni ziemi tylko sine morze.

A pośród morza na dębie siedziały 2 gołębie.

Dwa gołębie na dębie.

Toczyły taką naradę. Radę radziły i gruchały

Jakże mamy stworzyć świat”.

 

Tak zaczyna się opowieść o stworzeniu świata. Tą piękną słowiańską legendą chcę rozpocząć mój dzisiejszy wpis. „Co to za okazja?” Z pewnością każdemu z Was pojawia się w głowie takie pytanie. Już wyjaśniam. Jak wiecie  obchodzimy święto Książki. O tym ile korzyści jest z czytania książek, już pisałam. Wiemy, że książka uczy, bawi i wychowuje. Rozwija naszą wyobraźnię i pobudza myślenie. Jest doskonałym lekarstwem na rozwój intelektualny młodego człowieka.

Święto Książki  to wspaniały dzień. Tego dnia szczególnie mamy okazję przypominać ludziom, że ani gra, nawet ta edukacyjna, czy film nie zastąpią książki. Czytając sami kreujemy obrazy. Ubieramy bohaterów, budujemy domy czy podziwiamy przyrodę. Film i gra dają nam gotowe obrazy, które zabijają naszą wyobraźnię.

Z okazji święta Książki mam dla Was prezent. :-P Wystarczy, że klikniecie TUTAJ i całą legendę o stworzeniu świata i człowieka możecie sobie pobrać.  8-)

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>