Randka w ciemno

 

13151825_1602089356772435_8784334969637867037_nZbliżają się Walentynki.  To czas miłości, czułych słówek, czerwonych serduszek i romantycznych kolacji. Zawsze zastanawiam się dlaczego? Miłość   to nie romantyczne kolacje i czułe słówka. To coś więcej.

 

Miłość  to wzajemny szacunek, przywiązanie i akceptacja wad ukochanej osoby. Dzisiaj wielu ludziom miłość  myli się z zauroczeniem. Zauroczenie owszem przemija, ale miłość  nie. Jeżeli ktoś mówi mi, że jego miłość  się wypaliła, to znaczy, że tak naprawdę nigdy nie kochał, albo nie rozumie co to słowo znaczy.

 

Przecież miłość   jest na dobre i na złe, w chorobie i zdrowiu. Nie może się skończyć, gdy zaczynają się problemy lub gdy uroda przemija a ukochana osoba staje się ciężarem. To nie jest miłość.  

 

W zeszłym roku bawiliśmy się z naszymi podopiecznymi w „Randkę w ciemno”. Ci, którzy wybierali swoje drugie połówki nie widzieli partnera. Pytali o sposób spędzania czasu, o stosunek do zwierząt i ludzi. Chcieliśmy w ten sposób uświadomić im, że to jaki człowiek jest, jest ważniejsze od tego jak wygląda.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>