Dzień Pluszowego Misia

Dziś Dzień Pluszowego Misia. Po co go świętujemy? Pamięta się o tych, którzy zaznaczyli się pozytywnie w naszym życiu. Jeśli komuś coś zawdzięczamy. Jeśli dzięki tej osobie nasze życie stało się lepsze, na zawsze zostaje w naszej pamięci.

A miś?  Zwyczajny pluszowy miś.  Co zawdzięczamy misiowi?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy zastanowić się gdzie i u kogo najczęściej go  spotykamy?

Miś  to maskotka, którą można upolować na strzelnicy w wesołym miasteczku. Najczęściej chłopcy polują,  by podarować pięknego wielkiego misia swojej ukochanej.

W szpitalach służy za przytulankę dla chorych dzieci. Po powrocie do domu jest  najfajniejszą zabawką. Jego  zadaniem jest nieść radość i pocieszenie.

Dzisiejszy dzień wbrew pozorom jest wyjątkowy. Mówimy o zwykłym pluszowym misiu. Jeśli głębiej się nad tym zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że ten miś wcale nie jest taki zwykły. Zawdzięczamy mu radość, dobrą zabawę i to, że możemy się do niego przytulić zawsze kiedy jesteśmy smutni.

Czego więc możemy nauczyć się dzięki naszemu misiowi?  dzień pluszowego misiaUmiejętności doceniania rzeczy zwyczajnych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, które są czymś normalnym i oczywistym. Gdyby ktoś teraz zabrał nam misie, jak bardzo smutny stałby się nasz świat. Kiedy nauczymy się doceniać wszystko , co mamy wokół siebie, będziemy umieli lepiej wykorzystać rzeczywistość, by nasze życie było szczęśliwsze.

A w biznesie do czego można wykorzystać misie?

Do trenowania wystąpień publicznych czyli prezentacji, odpowiedzi ustnej w szkole, przemówień i publicznej recytacji wiersza. Spróbuj Misie  są świetnymi słuchaczami. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>