Znowu gramy w kręgle

Dziś opowiem Ci  o naszych zabawach sportowych.  Mamy ich wiele w naszej świetlicy. Codziennie dzielimy zajęcia na sportowe,  muzyczne i rozwijające wyobraźnię. Nasi podopieczni jeżdżą na basen i grają w kręgle.

Raz w tygodniu chodzimy z nimi do klubu na kręgle. Zajmujemy dwa tory i organizujemy zawody. Wszyscy świetnie się bawimy. Nikomu nie przeszkadza, że obok bawią się inni, obcy, zdrowi ludzie.

Samo wyjście do  klubu pomaga w integracji z osobami zdrowymi. Nawet jeśli nie bawimy się razem z nimi. Bawią się obok. To uodparnia naszych podopiecznych na stres i wstyd. Nieważne, że grają mniej sprawnie. Ważne, że nie boją się tego pokazać. Dzięki temu nabierają coraz więcej wiary w siebie i swoje możliwości.

Pisałam, że muzyka łagodzi obyczaje i pomaga w rozwoju intelektualnym. Sport   pomaga w rozwoju fizycznym i jest  świetnym sposobem na obudzenie wiary w swoje możliwości.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>