Silna wola i motywacja

Silna wola  wzmacnia się gdy napotykamy na trudności, co nie znaczy, że można ją rozciągać jak gumę. Kiedy trudności nie ma, silna wola  słabnie jak nieużywane mięśnie. Sama silna wola  jednak nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze zdolności, wiedzę i zamiłowania. Bez wiedzy, umiejętności i zamiłowania do tego co się robi nawet najsilniejsza silna wola  nie pomoże uporać się z problemem.

Osoby, które nie mają w życiu łatwo i od najmłodszych lat muszą walczyć o swoje, osiągają więcej. Osoba nie przyzwyczajona do problemów życiowych, bardzo łatwo poddaje się gdy napotka na swojej drodze trudności, bo nie ma silnej woli  i motywacji  do walki. Wyraźnie to widać u osób niepełnosprawnych.  Osoby niepełnosprawne  od urodzenia dużo lepiej radzą sobie ze swoją niepełnosprawnością.   Do walki ze swoimi niedoskonałościami motywują  nas sukcesy,  dlatego ważne jest by każdy sukces,  nawet ten najmniejszy, zauważać. Sukcesy  dzieci  powinni zauważać szczególnie rodzice, bo większość z powodu braku uznania, przy kolejnych trudnościach poddaje się szybciej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>