Zajęcia z zooterapii

Zooterapia to terapia z udziałem zwierząt. Zwierzęta to bardzo dobrzy rehabilitanci. Dzięki temu, że reagują na dotyk, pobudzają do właściwej reakcji osoby niepełnosprawne. Sama uprawiałam dogoterapię i hipoterapię. Kiedy miałam dziesięć lat dostałam na urodziny psa. Ściślej sukę. Miała na imię Mura. Miałam obowiązek dbać o nią. W zamian za to, zdobyłam najlepszą przyjaciółkę i opiekunkę. Był to owczarek niemiecki, więc kiedy podrosła rodzice nie bali się puszczać mnie z nią samą. Na spacerach biegała luzem, ale nigdy nie spuszczała mnie z oczu.

Przygodę z końmi rozpoczęłam w liceum. Od samego początku mój ojciec i trener uczył mnie, że najważniejszy jest kontakt z koniem.
- Kiedy czyścisz konia, jedną ręką szczotkuj a drugą połóż na grzbiecie konia. Koń musi czuć, że jesteś przy nim i nie dzieje mu się krzywda. – mówił mi ojciec.
Z koniem rozmawiamy przez dotyk rękami i nogami. Dzięki temu koń wyczuwa nasze fizyczne braki i robi wszystko by nas nie skrzywdzić. Doświadczyłam tego gdy któregoś dnia na ujeżdżalni sąsiednia klacz zaatakowała moją. Klacz na której siedziałam spokojnie się wycofała tak, żeby nie stała mi się krzywda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>