Japońska sztuka odnoszenia sukcesu

Japońska  sztuka odnoszenia sukcesu oparta jest na filozofii kaizen.  Jest to sztuka dochodzenia do sukcesu małymi krokami. Japończycy  uczą, że najpierw trzeba skupić się na tym, żeby zarobić złotówkę, potem 100 złotych i tak stopniowo coraz więcej. Sukces  w pracy czy w szkole przychodzi z czasem a wraz z nim pieniądze lub świadectwo z paskiem. Nie bój się porażek. Wykorzystaj je jako naukę, by nie popełniać więcej tych samych błędów. Pamiętaj, że nawet najlepsi popełniają błędy a nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Staraj się przekuwać swoje porażki na sukces.  Swoje słabe strony przerób na nocne np.: zamiast powiedzieć: „Jestem uparty” powiedz: „Łatwo się nie poddaję”

Pamiętaj. Na sukces trzeba pracować latami. Najważniejsze zacząć! Potem stopniowo krok za krokiem dążyć do postawionego sobie celu. Żaden sukces  nie przychodzi od razu. Pamiętasz jak uczyłeś / uczyłaś się wiązać buty. Też najtrudniej było zacząć. Z czasem krok po kroku dochodziłaś/ dochodziłeś do wprawy. Krok po kroku bo najpierw nauczyłaś/ nauczyłeś się robić pętelki a potem je wiązać. Wszystko osiąga się stopniowo krok po kroku. Najważniejsze żeby zacząć i konsekwentnie dążyć do celu. Bo sukces osiąga się małymi krokami a nie od razu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>