Jak zmotywować dziecko do nauki

Jak zmotywować dziecko do nauki Po pierwsze: Stworzyć odpowiednie warunki do nauki

Gdy stworzysz odpowiednie warunki, które podświadomie będą motywować dziecko  łatwiej zachęcisz je do nauki.  Jak to zrobić?  W kasynie pieniądze zastąpione są żetonami. Łatwiej jest wydawać żetony niż pieniądze.  Tę samą sztuczkę możesz zastosować w nauce. Ucząc się  przedmiotów, których nie lubisz, wykorzystaj przedmioty, które lubisz. Czyli stwórz sobie Twoje ulubione żetony.  Dzięki temu zapomnisz, że uczysz się  przedmiotu, którego nie lubisz i nauka  sprawi Ci przyjemność. Zupełnie jak gracz, który zapomina, że obraca pieniędzmi, obstawiając żetonami.

 

Po drugie

Trzeba nauczyć  dziecko, że uczy się  dla siebie i lepszej swojej przyszłości. Nie uczy się  dla nauczyciela tylko dla siebie. Liczy się tylko to co dziecko  chce w życiu osiągnąć i jak wykorzysta do tego wiedzę zdobytą w szkole.

 

Po trzecie

Należy nauczyć  wykorzystywać na co dzień wiedzę zdobytą w szkole na przykład: „Na butelce masz napisane CO2 Wiesz, że woda jest gazowana.”

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>