Międzynarodowy bal w świetlicy

Międzynarodowy bal   w świetlicy

Wczoraj w naszej świetlicy terapeutycznej odbył się bal międzynarodowy. Poprzebieraliśmy się za ludzi z różnych krajów. Nasi podopieczni mieli okazje zostać sławnymi osobami z obcych krajów. Na balu pojawiły się francuskie damy, dzielni rycerze i koronowane głowy. Oczywiście wszyscy obowiązkowo musieli się zaprezentować jak modelki na wybiegu. Chłopcy przy głośnych brawach prężyli się dumnie a dziewczynki elegancko maszerowały po sali. Gdy zaczęła się zabawa wszyscy zgodnie się bawili i tańczyli. Chociaż postacie były tak różnorodne, że wróg tańczył z wrogiem.

W repertuarze muzycznym nie zabrakło najsławniejszych tańców z całego świata. Tańczyliśmy Greka Zorbę, kozaka, country i wiele innych. Nasi podopieczni mieli okazję wykazać się znajomością tańców z różnych krajów i umiejętnością ich zatańczenia.

W przerwach prezentowaliśmy pamiątki z wycieczek i podróży. Chodziło o to, żeby pokazać im różnice kulturowe. Pojawiły się na prezentacji cerkwie prawosławne, miecze i tarcze afrykańskie, laleczki w strojach narodowych i zwierzęta zamieszkujące dany kraj czy kontynent. I tym razem nasi podopieczni mieli okazję wykazać się swoją wiedzą o świecie.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>